Pobierowo noclegi, informacje, wczasy w Pobierowie. Zapraszamy do Pobierowa.

Dziwnów

dziwnow_z_lotu_ptaka_port_32

Dziwnów to nieduże miasteczko turystyczne na pn-zach brzegu Morza Bałtyckiego w Zachodniopomorskiem. Najwcześniejsze wzmianki na piśmie o miasteczku sięgają połowy trzynastego stulecia.

Dziwnów usytuowany jest częściowo na wschodnich krańcach wyspy Wolin, a po trosze na Mierzei Dziwny. Tereny te spina most zwodzony wybudowany na rzece Dziwna. Od strony południowej miasto okala Zatoka Wrzosowska i Zalew Kamieński, które stanowią część rzeki Dziwny. Sama rzeka zaś łączy Dziwnów i Zalew Szczeciński. W zach. części Dziwnowa leży jezioro o nazwie Martwa Dziwna, które jest pozostałością dawnego ujścia Dziwny i wespół z otoczeniem przynależy do tzw. użytków ekologicznych. Chronią się w nim rozmaite gatunki ptaków, zarówno wędrownych jak też osiadłych. W Dziwnowie wytyczono piaszczyste kąpielisko długie na osiemset metrów, zaś tuż przy plaży, na grzbiecie wydm wybudowano nowoczesną promenadę, którą można spacerować albo odpoczywać w miłym sąsiedztwie roślinności pokrywającej wydmy. Na plażę wiedzie duża liczba przejść, przy których ustawione są sanitariaty. Na plaży na plażowiczów czekają liczne atrakcje: czysty, sypki piasek, przejażdżki po morzu na bananie, wodne skutery, a dla maluchów nadmuchiwane trampoliny a także zjeżdżalnia wodna. Ze względu na zróżnicowanie akwenów wodnych – Bałtyk, zalew i rzeka – Dziwnów stanowi znakomite miejsce do oddawania się sportom wodnym. Z tego samego powodu jest to ogromnie atrakcyjne miejsce dla wędkarzy. Można tu złowić takie ryby jak na przykład: okoń, lin, leszcz, szczupak czy łosoś i sandacz. Dziwnów to także siedziba gminy, port rybacki i morski a także marina na około dwadzieścia jachtów. Latem z nabrzeża pasażerskiego zabierają turystów stylizowane na minione, pirackie, stateczki wycieczkowe w rejsy po Morzu Bałtyckim albo po Zalewie Kamieńskim i do miejscowości Kamień Pomorski. Wielką atrakcją dla wczasowiczów biorących udział w rejsie po Bałtyku jest moment płynięcia pod zwodzonym mostem. W okolicach portu urlopowicz z łatwością znajdzie miejsce gdzie można raczyć się świeżą rybką.
Turyści znajdą różnorodną bazę hotelową w Dziwnowie. Oferta jest bardzo okazała. Tak domki letniskowe jak i różnego typu apartamenty i pokoje w Dziwnowie są zróżnicowane pod względem ceny, standardu i położenia względem plaży.
Więcej prezentacji przedstawiających noclegi w Dziwnowie znajdą państwo na stronie www.dziwnow.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy:

Domki nad morzem

domki nad morzem

Pobierowo noclegi

Pobierowo noclegi