Pobierowo noclegi, informacje, wczasy w Pobierowie. Zapraszamy do Pobierowa.

Dźwirzyno

Dźwirzyno

W sąsiedztwie (około 12 kilometrów) dużego miasta tej części polskiego wybrzeża – Kołobrzegu umiejscowiona jest wioska rybacka a jednocześnie miejscowość wypoczynkowa Dźwirzyno. Dźwirzyno leży jednocześnie nad Bałtykiem i jeziorem Resko. Miejscowość leży wzdłuż szosy łączącej Kołobrzeg z Mrzeżynem, która w Dźwirzynie nazywa się ulicą Wyzwolenia.

Przy niej rośnie szesnaście starych, ponad 250-letnich dębów szypułkowych – pomników natury.
Ościenne jezioro łączy się z Morzem Bałtyckim poprzez Kanał Resko. Jeszcze w XV stuleciu jezioro miało wylot w okolicach dzisiejszego Mrzeżyna – w Regoujściu. Działał w tamtym miejscu dynamicznie port i obawiający się konkurencji Kołobrzescy mieszczanie zablokowali go, zatapiając u jego wejścia statki z kamieniami. Mieszkańcy Trzebiatowa w położeniu dzisiejszego Mrzeżyna wykopali przekop budując nowe ujście Redze. Natomiast kanał Resko powstał dzięki przerwaniu przez sztorm mierzei rozdzielającej jez. Resko od Bałtyku. Dzięki temu mógł powstać port. Dzisiaj w Dźwirzynie funkcjonuje port rybacki.
W XIX wieku, na skutek rozwoju komunikacji, do wioski rozpoczęli przyjeżdżać pierwsi wczasowicze. Urzekła ich śliczna, o jasnym, drobnym piasku, całkiem szeroka plaża. Można na niej, naturalnie oprócz plażowania i kąpieli morskich, grać w siatkówkę plażową, a w wakacje ma tutaj miejsce „Bieg ku słońcu” o trofeum wójta gminy Kołobrzeg. Ponad plażą można dodatkowo obserwować zmagania motolotniarzy. Za plażą ciągnie się całkiem wysokie (do 16 m) pasmo wydm z lasem sosnowym.
Natomiast na wodach Bałtyku i jeziora Resko można uprawiać coraz modniejszy u nas windsurfing. Resko to również miejsce dla uprawiania innych dyscyplin sportów wodnych oraz wędkarstwa.
Dźwirzyno ma również stan prawny uzdrowiska – pomaga się tutaj w leczeniu schorzeń układu krążenia i oddechowego. Z biegiem lat popularniejsze stają się turnusy lecznicze i wiele ośrodków urlopowych, pensjonatów a również domów gościnnych sporządza ofertę skierowaną do kuracjuszy.
Dźwirzyno dysponuje obfitą bazą noclegową, której propozycje można zobaczyć pod adresem: www.dzwirzyno.net.pl/noclegi/wszystkie. Tworzą ją przede wszystkim pensjonaty, domy wczasowe, domki wakacyjne, jednakże nie brak też eleganckich apartamentów. Dźwirzyno to również miejsce, w którym urządzane są zielone szkoły, obozy dla dzieci.

Polecamy:

Domki nad morzem

domki nad morzem

Pobierowo noclegi

Pobierowo noclegi