Pobierowo noclegi, informacje, wczasy w Pobierowie. Zapraszamy do Pobierowa.

Kamień Pomorski

Kamień Pomorski

Nad Zalewem Kamieńskim, mniej więcej 8 kilometrów od nadmorskiej plaży leży miasto o ponad tysiąc-letniej historii – Kamień Pomorski. W od IX do XII wieku Kamień to gród obronny i zabezpieczał drogę wodną prowadzącą nad morze. Mieszko I w drugiej połowie dziesiątego stulecia włączył całą krainę Wolinian w granice Polski. Na wzniesieniu, w grodzie tym żyli władcy Pomorza Zachodniego.

Dzieje Kamienia Pomorskiego wiążą się też z okresem panowania Bolesława Krzywoustego, wówczas ochrzczono dwór książęcy oraz ludność miasta. W tamtym czasie prawdopodobnie wybudowano najstarsze kościoły: Katedra i Najświętszej Marii Panny. Wtedy rozwijało się rzemiosło, rozkwitał handel. Pod względem wielkości gród ustępował wyłącznie Wolinowi. W 1274 r. Kamień Pomorski nabył prawa miejskie.
Po II Wojnie Światowej po raz kolejny znalazł się w granicach Polski, co prawda miasto było doszczętnie zburzone – jego odtworzenie trwała trzydzieści lat.
Dzisiaj Kamień Pomorski to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów, a także kuracjuszy. Funkcjonuje tu uzdrowisko leczące choroby narządów ruchu, układu krążenia, choroby reumatologiczne i nerwice. Uzdrowisko prowadzi również zabiegi rehabilitacyjne. Kamień Pomorski ma swoje źródła borowiny oraz tutejszej solanki. Od niedawna, w uzdrowisku uruchomiono Solną Jaskinię zaopatrzoną w mini tężnię – tutejszy mikroklimat podobny jest do tego w podziemnych grotach Bochni bądź Wieliczki.
Kamień Pomorski zaprasza również na aktywny odpoczynek. Na zalewie działa marina żeglarska – oddaje ona czterdzieści miejsc postojowych dla jachtów oraz żaglówek, z nowym węzłem sanitarnym, zakładem szkutniczym, wypożyczalnię sprzętu wodnego bądź 40 miejsc noclegowych. Wokół miasta wyznaczonych jest również kilka szlaków rowerowych, a w wakacje, można też skorzystać z propozycji statków spacerowych i udać się w rejs po zalewie, do pobliskiej miejscowości Dziwnówek, bądź nawet na Morze Bałtyckie.

Polecamy:

Domki nad morzem

domki nad morzem

Pobierowo noclegi

Pobierowo noclegi