Pobierowo noclegi, informacje, wczasy w Pobierowie. Zapraszamy do Pobierowa.

Niechorze

Niechorze - atrakcje

Położone między Morzem Bałtyckim a Jeziorem Liwia Łuża Niechorze jest jest miejscem letniego wypoczynku dla wielu tysięcy wczasowiczów rocznie. Kąpielisko w Niechorzu funkcjonuje od końca XIX w. Szeroka plaża z wyznaczonym kąpieliskiem o długości 300 m odgrodzona jest od miejscowości wysokim klifem. Na klifie góruje nad okolicą druga pod względem wysokości – wysoka na 45 m – działająca od 1866 r. latarnia morska.

Charakterystyczny ceglany budynek, będący podstawą latarni w miejscowości Niechorze, otacza kwadratową w przekroju podstawę wieżę latarni później, przechodzącą w przekrój ośmiokątny. Wieża na wysokości 35,7 m zakończona jest wystającym gzymsem, który jest podstawą tarasu widokowego. Aby dostać się na niego czeka nas wspinaczka aż po 210 schodach wewnątrz wieży, jednak widok z tarasu rekompensuje poniesiony przez nas wysiłek. Elektryczne światło z latarni widoczne jest aż na 20 mil morskich (około 36 km). Dodatkowo w Niechorzu ciągle można spotkać zabytkowe chaty i zagrody rolnicze przełomu XVIII/XIX wieku, oraz XIX-wieczne kamienice. Kolejnym miejscem Historycznym w Niechorzu jest zlokalizowane w centrum miejscowości Muzeum Rybołówstwa Morskiego udostępnione do zwiedzania w 1994r. W muzeum można oglądać sprzęt rybacki, przyrządy nawigacyjne, łodzie, spreparowane ryby, dokumenty, archiwalne fotografie i wiele innych eksponatów ukazujących specyfikę zawodu rybaka. Charakterystyczne dla muzeum jest wejście do budynku, które wiedzie przez rozpołowiony kuter rybacki.
Niechorze szczególnie dzieci, ale również dorosłych może zainteresować wizytą w Parku Miniatur Latarni Morskich. Tutaj, w jednym miejscu można zobaczyć wszystkie latarnie morskie polskiego wybrzeża bardzo starannie odwzorowane w skali 1:10.
Niechorze od sąsiedniej miejscowości Pogorzelica oddziela kanał łączący jezioro Liwia Łuża z morzem. Samo jezioro znajduje się na południu obydwu miejscowości i od 1959 r. stanowi rezerwat ornitologiczny obejmujący jezioro i jego okolicę. Jezioro jest bardzo płytkie, bo jego średnia głębokość nie przekracza jednego metra, z charakterystyczną roślinnością wynurzoną – wyspami trzcinowymi. Trzciny porastają również pas przybrzeżny jeziora w szerokości od 5 do 60 m. Jezioro stanowi idealne warunki do lęgu dzikiego łabędzia i innych gatunków ptaków wodno-błotnych.
Niechorze to również miejsce do wędrówek zarówno pieszych jak i rowerowych. Zlokalizowane tu szlaki wokół jeziora i nowoczesna wypożyczalnia rowerów – Rewal Bike System pomagają w tej formie wypoczynku.
Przez Niechorze przechodzi również linia zabytkowej, ciągle czynnej, kolejki wąskotorowej z dworcem z przełomu XIX/XX wieku. W sezonie letnim można skorzystać z przejażdżek Ciuchcią Retro ciągniętą przez zabytkowy parowóz.
Noclegi w Niechorzu zadowolą każdego odwiedzającego, proponując standard przystosowany do oczekiwań i zasobności portfela.

Polecamy:

Domki nad morzem

domki nad morzem

Pobierowo noclegi

Pobierowo noclegi