Pobierowo noclegi, informacje, wczasy w Pobierowie. Zapraszamy do Pobierowa.

Rewal

plaża w Rewalu

Rewal to siedziba nadmorskiej gminy w województwie zachodniopomorskim, jednocześnie to jedno z bardziej rozpoznawalnych polskich letnisk. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z końca XIV w. kiedy to działała w tej miejscowości karczma.

Pierwsi letnicy pojawili się w miejscowości Rewal już w latach 30-tych XIX w. a w 1914 r. w Rewalu przebywało już ponad 2000 wczasowiczów, głownie mieszkańców Berlina i okolic. Miejscowość znajduje się na wysokim klifie, a główne zejście na piaszczystą plażę prowadzi oddanymi do użytku w 2009 r. schodami z tarasem widokowym – ulubionym przez wczasowiczów miejscem, szczególnie odwiedzanym o zachodzie słońca. Na plaży ciekawostkę budzi również baza rybacka z kutrami rybackimi, na tle których turyści bardzo często się fotografują. Niedaleko bazy rybackiej znajduje się Pomnik Rybaka i Aleja Zakochanych z ławeczką Romea i Julii.
Przez Rewal przebiega również działająca ciągle, zabytkowa linia kolejki wąskotorowej, w letnie weekendy można wybrać się Ciuchcią Retro, ciągniętą przez parowóz z 1952 r., na wycieczkę pobliskich miejscowości – np do Trzęsacza.
Gmina Rewal stawia również duży nacisk na aktywny wypoczynek. Rewal Bike System to wypożyczalnia rowerów, działająca w miejscowościach gminy, promująca ekologiczny sposób przemieszczania się i zwiedzania najbliższej okolicy. Niewątpliwą zaletą tej wypożyczalni jest fakt iż rowery można wypożyczyć w jednej miejscowości a zwrócić w innej. Dodatkowo za przewóz roweru z wypożyczalni nie pobiera opłat Rewalska Kolej Wąskotorowa.
Rewal to gwarny kurort z dużą liczbą punktów gastronomicznych, sklepików z pamiątkami, miejsc rozrywki, wesołym miasteczkiem i dorożkami. To również lokalne centrum kulturalne, szczególnie w okresie letnim. Z rewalskiego amfiteatru rozbrzmiewa muzyka niemal przez całe lato – odbywa się tu od 30 do 50 imprez artystycznych. Koncertowali tutaj między innymi Bajm, Trubadurzy, Golec uOrkiestra, Kayah, a także Goran Bregović czy The Animals. Rewal zaprasza również na występy gwiazd kabaretu – gościli tutaj Rak, Koń Polski, OTTO, Jerzy Kryszak.
Noclegi w Rewalu to bogata oferta dostosowana do możliwości finansowych i upodobań turystów. Znajdziemy tu pensjonaty, ośrodki wczasowe, domy wczasowe i gościnne, pokoje i kwatery oraz pola namiotowe i kempingi.

Polecamy:

Domki nad morzem

domki nad morzem

Pobierowo noclegi

Pobierowo noclegi