Pobierowo noclegi, informacje, wczasy w Pobierowie. Zapraszamy do Pobierowa.

Tatry

tatry

Tatry to najwyższe pasmo górskie w naszym kraju, przez wielu mieszkańców nizin uważane są za jedyne „prawdziwe” góry w naszym państwie. Przez pasmo wiodą przepiękne szlaki z przepięknymi widokami, tu i ówdzie pobłyskują górskie jeziorka, w których przeglądają się wyniosłe szczyty.

Krajobraz Tatr charakteryzuje się urwistymi szczytami, licznymi skałkami, kotłami polodowcowymi jezior górskich (np. Morskie Oko bądź stawy w Dolinie Pięciu Stawów), dolinami górskimi (np. Dolina Chochołowska, Dolina Kościeliska, Dolina Małej Łąki).

Latem wycieczki i indywidualni turyści docierają nieomal do każdego zakątka gór, zimą zjeżdżają się tu narciarze, których olśniewa sława zimowej stolicy Polski – Zakopane.

U stóp wzbudzających respekt szczytów rozciągają się niezwykłe łąki i tereny rolnicze. W dolinie Roztoki z wysokości prawie 70 m spada najwyższy wodospad w Tatrach – Siklawa. W Dolinie Pięciu Stawów Polskich jest (mimo nazwy) nie pięć, a sześć pięknych jezior: Przedni Staw, Mały Staw, Wielki Staw, Czarny Staw, Wole Oko a także Zadni Staw. Szczyt Nosala (1206 m n.p.m.) od dawna słynie jako jeden z niezrównanych punktów widokowych w sąsiedztwie Zakopanego. Rozpościera się stąd niezwykły widok nie tylko na całą Dolinę Bystrej, ale także na część Tatr Wysokich ponad Doliną Gąsienicową i Tatry Zachodnie Czarny Staw Gąsienicowy, w pobliżu schroniska Murowaniec, jest jednym z największych jezior tatrzańskich, którego powierzchnia wynosi nieomal 18 ha, a głębokość osiąga ponad 50 m. Ładnie prezentuje się przed południem, w promieniach Słońca. Dolina Kościeliska jest uważana za jedną z imponujących tatrzańskich dolin. Występuje tu wiele fascynujących form skalnych charakterystycznych dla skał wapiennych, np. Raptawicka Turnia. Jest drugą co do wielkości doliną w polskiej części gór, wielkością ustępuje jedynie Dolinie Chochołowskiej. Hala Gąsienicowa jest największym w polskich Tatrach węzłem szlaków turystycznych, więc latem przewija się przez nią około pół miliona osób.

Większość turystów, jako bazę wypadową, wybiera naturalnie Zakopane, ale warto zastanowić się również nad pozostałymi miejscowościami w regionie: Kościelisko, Poronin, Białka Tatrzańska czy Bukowina Tatrzańska. Na stronie: www.wczasy.net.pl/tatry znajdziesz ofertę prezentująca noclegi we wszystkich tych miejscowościach.

Polecamy:

Domki nad morzem

domki nad morzem

Pobierowo noclegi

Pobierowo noclegi