Pobierowo noclegi, informacje, wczasy w Pobierowie. Zapraszamy do Pobierowa.

Trzęsacz

Trzęsacz

Trzęsacz to niechybnie w największym stopniu znana miejscowość turystyczna w przymorskiej gminie Rewal. Ową popularność zawdzięcza resztkom kościoła wybudowanego w wiekach średnich.

Kościół został wybudowany w miejscowości Trzęsacz ok 2 kilometrów od skarpy, z biegiem lat Bałtyk zabierał tymczasem brzeg i w tysiąc osiemset dwudziestym roku od urwiska kościół rozdzielało jedynie trzynaście m. Morze Bałtyckie było niezwyciężone i w tysiąc dziewięćset pierwszym roku zapadała się pierwsza, północna ściana kościoła. Ostatnie zsuniecie było w 1994 roku zostawiając jedynie resztki ostatniej południowej ściany. Dzisiaj urwisty brzeg jest dokładnie zabezpieczony przed niszczącą aktywnością Morza Bałtyckiego. Po obejrzeniu szczątek kościoła, warto swe kroki skierować do kościoła w centrum miejscowości bądź zespołu pałacowo folwarcznego z II połowy XVIII wieku z rozległym parkiem w którym są sędziwe lipy drobnolistne – monumenty przyrody.
Trzęsacz to rzecz jasna również uroki kąpieli słonecznych – plaża jest strzeżona i piaszczysta z kolorowymi kamykami. Co prawda, na plażę, ze względu na wysokie urwisko, prowadzą strome schody, jednakże z kolei na ich przedłużeniu, utworzono punkt widokowy, można z tego miejsca zachwycać się panoramą sąsiedztwa i resztek kościoła.
Kolejną atrakcją Trzęsacza stanowi przebiegająca tędy, działająca linia kolejki wąskotorowej z Niechorza aż do Gryfic. W sezonie można udać się na przejażdżkę składem w stylu retro holowanym przez ciuchcię na trasie Pogorzelica – Trzęsacz – szczególnie dzieci będą zadowolone z takiej eskapady. W roku 2012 kolejka ta przechodziła odnowę i z początkiem lata 2013 powita turystów jeszcze piękniejsza. Jak już będziemy w Trzęsaczu można wybrać się do okolicznego ośrodka hippicznego. Warto tu skorzystać z lekcji jeździectwa, lub szlifować swoje umiejętności hippiczne.Analizując przedstawione powyżej ciekawostki miejscowości wypada zastanowić się czy nie warto udać się do Trzęsacza na wakacje.
Noclegi w Trzęsaczu, jak w wielu nadmorskich wczasowiskach, to bogata propozycja tak jak pod względem ekonomicznym jak i pod względem świadczonego luksusu i standardu.

Polecamy:

Domki nad morzem

domki nad morzem

Pobierowo noclegi

Pobierowo noclegi