Pobierowo noclegi, informacje, wczasy w Pobierowie. Zapraszamy do Pobierowa.

Zalew Kamieński

Zalew Kamieński

Zalew Kamieński w Zachodniopomorskiem to zalew na Dziwnie w niedalekiej odległości Kamienia Pomorskiego, na południe od Dziwnowa. Zalew przez rzekę Dziwna łączy się z Zalewem Szczecińskim i morzem. Na zalewie znajduje wyspa Chrząszczewska – 3 biorąc pod uwagę wielkość wyspa w kraju. Zalew wchodzi w skład obszaru Natura 2000 – Zalew Szczeciński i Ujście Odry.

Z miejscowości Dziwnów, z przystani pasażerskiej można wybrać się na wycieczkę po zalewie jednym ze stateczków spacerowych. Zalew to doskonałe miejsce dla wędkarzy. Można złapać tu dużo gatunków ryb na przykład szczupaka, okonia, lina, leszcza lub łososia. Zalew to również doskonałe miejsce do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych. Można popływać po zalewie kajakiem, rowerem wodnym lub spróbować swych sił w żeglarstwie albo windsurfingu.
Znajduje się tutaj olbrzymi głaz narzutowy (obwód dochodzi dwudziestu metrów) położonym w nurcie Dziwny. Ten „Głaz Królewski” był oznacznikiem w żegludze, przyczyniając się do powstania nazwy miasta Kamień Pomorski.
Zatoka Wrzosowska to płn. fragment Zal. Kamieńskiego, z zatoki tej Dziwna przez cieśninę uchodzi do morza.

Polecamy:

Domki nad morzem

domki nad morzem

Pobierowo noclegi

Pobierowo noclegi