Pobierowo noclegi, informacje, wczasy w Pobierowie. Zapraszamy do Pobierowa.

Piechowice

Piechowice tunel skalnyNazwa Piechowice pojawiła się po II Wojnie Światowej, gdy Dolny Śląsk znalazł się w granicach naszego kraju. Piechowice to miasto i jednocześnie gmina w powiecie Jelenia Góra. W granicach miejscowości znajdują się, kiedyś odrębne, wsie Górzyniec, Pakoszów, Michałowice oraz Piastów.

Historia Piechowic sięga XIII w. Na tym terenie, na rzeczce Kamiennej, działał młyn wodny – dlatego też, w herbie miasta jest koło młyńskie. Następnie pojawiło się na tym obszarze szklarstwo oraz tkactwo, a również młyn papierniczy. W XIX w. powstała, działająca po dziś dzień huta szkła – obecnie Huta Szkła Kryształowego Julia.
Piechowice, choć nie tak rozpoznawalne jak Karpacz lub Szklarska Poręba, są malowniczo położone – u podnóży gór, pomiędzy Górami Izerskimi i Karkonoszami, nad małą rzeką Kamienną. To świetne miejsce do uprawiania turystyki zarówno rowerowej jak i pieszej. Jest tu sporo tras rowerowych, a w okresie letnim z Jeleniej Góry jeżdżą autobusy komunikacji miejskiej dostosowane do przewożenia rowerów. Gmina Piechowice to znane, w większym stopniu aniżeli miasto – Śnieżne Kotły, Wodospad Szklarki albo Wielki Szyszak (1509 metrów n.p.m.). Znajduje się w tej okolicy także (MichałowiceZłoty Widok – próg skalny stanowiący punkt widokowy.
W Mieście, przy ul. Żymierskiego 12, warto obejrzeć 700-letniego Cisa, w Górzyńcu Rezerwat Krokusów (rozkwitają na przełomie kwietnia i maja), z kolei na ulicy Sudeckiej zlokalizowany jest tunel wykuty w skale. Piechowice to również zabytkowy kościół neoromański i, wspomniana już wcześniej, Huta Julia.
Piechowice są dobrze skomunikowane – biegnie przez nie droga krajowa nr 3 Jakuszyce – Świnoujście, działa kolej, a także komunikacja autobusowa i MZK z Jeleniej Góry (linie nr 9, 13 i 15).
Piechowice to kapitalne miejsce na spędzenie urlopu, wczasów, wakacji czy tylko jednego z długich weekendów, i zimą i latem.

Więcej o Piechowicach: http://www.piechowice.com.pl

Polecamy:

Domki nad morzem

domki nad morzem

Pobierowo noclegi

Pobierowo noclegi