Pobierowo noclegi, informacje, wczasy w Pobierowie. Zapraszamy do Pobierowa.

Rogowo

Rogowo

Między Mrzeżynem na zachodzie i Dźwirzynem na wschodzie, w pobliżu Kołobrzegu (około 15 km), nad brzegiem Morza Bałtyckiego leży mała wieś wypoczynkowa – Rogowo. Miejscowość leży także przy jeziorze Resko.

Dzieje Rogowa sięgają XV stulecia. Wtedy to mieszczanie z Kołobrzegu zagrodzili port morski w Regoujściu, topiąc w jego wejściu statki z kamieniami. Pobudowano nowy port morski w okolicznym Mrzeżynie przekopując nowe ujście Regi, a ludność zaczęła zasiedlać okolice teraźniejszej osady Rogowo. Przed wybuchem wojny działał tu garnizon przeciwlotniczy, a na jeziorze Resko Przybrzeżne baza dla latających łodzi. Do 1998 r. istniała tutaj polska jednostka wojskowa.
Z głównej ulicy miejscowości Rogowo, komunikującej Mrzeżyno z Dźwirzynem nad morski brzeg jest zaledwie 200 – 300 m. Rogowska plaża jest szeroka i piaszczysta. Do tego, nie ma tutaj wielkich tłumów urlopowiczów, nawet w szczycie sezonu wakacyjnego. W pobliskim jeziorze można wędkować czy uprawiać sporty wodne (żeglarstwo, kitesurfing, windsurfing). Na Redze zaś, urządzane są kajakowe spływy.
Jak to bywa, letniska w większości wypadków, proponują wypoczynek nastawiony na określoną grupę wczasowiczów. Rogowo wybiorą raczej osoby lubiące spokój, rodziny z dziećmi oraz seniorzy. Nie ma tu renomowanych dyskotek, klubów, jest z kolei pobliże jeziora i lasów inspirujące do pieszych spacerów oraz wycieczek na rowerze. Funkcjonuje tu dosyć duży Wojskowy Dom Wczasowy (nie tylko dla „mundurowych”), ale poza nim, noclegi w Rogowie (http://www.rogowo.com.pl/noclegi/wszystkie) to głównie pensjonaty, domki nad morzem, domy wypoczynkowe oferujące kwatery i pokoje, a także campingi.

Wykonano na podstawie serwisu: http://www.rogowo.com.pl

Polecamy:

Domki nad morzem

domki nad morzem

Pobierowo noclegi

Pobierowo noclegi