Pobierowo noclegi, informacje, wczasy w Pobierowie. Zapraszamy do Pobierowa.

Pustkowo

Pustkowo krzyż

Pustkowo to nieduża wioska (nieco ponad 120 mieszkańców) leżąca pomiędzy Pobierowem i Trzęsaczem, w przymorskiej gminie Rewal. Gmina ma tu ogromny wkład w schludnym wyglądzie nie wyłącznie Rewala lecz i okolicznych wsi. Nade wszystko, jest tu czysto, są szlaki rowerowe, szerokie chodniki, sporo kwiatów, ławeczek i… koszy na śmieci.

Mało tego, wiele kąpielisk w tych miejscowościach, włącznie z tym w Pustkowie, jest często promowanych renomowaną Błękitną Flagą.
Lokalizacja w gminie Rewal ma jeszcze inne zalety – w pobliżu, w Trzęsaczu (mniej więcej 1,5 kilometra) leży przystanek Rewalskiej Kolei Wąskotorowej. W sezonie letnim można odbyć wycieczkę pociągiem retro z zabytkową lokomotywą parową na trasie Pogorzelica – Trzęsacz. W gminie Rewal funkcjonuje także sieć rowerowych wypożyczalni, wyraźnym plusem wypożyczalni jest to, że rowery można pożyczyć w jednym z punktów zaś natomiast zwrócić innym. Dodatkowo, za przewożenie pojazdu z Rewal Bike System nie nakłada opłat Rewalska Kolej.
Jeżeli ktoś wybiera noclegi nad morzem to oczekuje plaży. Ta w Pustkowie znajduje się u stóp niewysokiego urwiska, jest piaszczysta oraz dosyć szeroka. Kolejną zaletą dla rodzin z małymi dziećmi oraz niepełnosprawnych turystów jest zejście na piaszczysty brzeg przystosowane dla wózków. Samo strzeżone kąpielisko ma długość około dwieście metrów. Jest w tej okolicy również wiele trenów dogodnych do spacerów.
Od 2007 roku Pustkowo posiada niezwykłą ciekawostkę – to wierna kopia krzyża, który stoi na Giewoncie. Zlokalizowany on jest tuż przy morzu, na klifie. Nawiązuje on do słów Papieża Polaka, mówiącym o krzyżu na Giewoncie – iż patrzy na nasz kraj od szczytów Tatr aż po Bałtyk.
Pustkowo to również kapitalna baza wyprawowa dla turystów, jacy ubóstwiają odwiedzać okolicę. Do Międzyzdrojów i Świnoujścia jest mniej więcej 40 kilometrów, w przeciwną stronę, w podobnej odległości leży Kołobrzeg. Natomiast, w Dziwnowie (mniej więcej 15 km), można skorzystać z rejsu po Bałtyku albo Zalewie Kamieńskim.
Pustkowo ma dość dużą bazę gastronomiczną, na jaką składają się dość nieduże obiekty: bary z letnimi ogródkami, smażalnie ryb, budki z hamburgerami i goframi, lodami. Noclegi w Pustkowie to przede wszystkim domy wypoczynkowe, domki letniskowe, pokoje i kwatery oraz pola namiotowe.

Polecamy:

Domki nad morzem

domki nad morzem

Pobierowo noclegi

Pobierowo noclegi