Pobierowo noclegi, informacje, wczasy w Pobierowie. Zapraszamy do Pobierowa.

Pogorzelica

PogorzelicaW gminie Rewal, mniej więcej 8 km w kierunku wschodnim od Rewala między lasami iglastymi znajduje się nieduża miejscowość urlopowa – Pogorzelica. W kierunku Zachodnim od Pogorzelicy leży Niechorze – miejscowości oddziela kanał Liwka stanowiący połączenie jeziora Liwia Łuża z Morzem Bałtyckim.

Lokalizacja w oddali od aglomeracji miejskich, wśród żywicznych lasów służy wypoczynkowi. Nie brakuje w tej okolicy ścieżek i szlaków turystycznych. Miejscowość jest wobec tego kapitalna na zielone szkoły, letnie kolonie dla młodzieży i dzieci oraz na wczasy dla rodzin z dziećmi. Od dawna organizowane są tu obozy harcerskie pod namiotami.
W miejscowości Pogorzelica funkcjonuje także niemało ośrodków SPA, sanatoryjnych – większość z nich działa przez dwanaście miesięcy w roku. Wspomaga się tu terapia chorób układu krążenia, oddechowego. Nie brakuje również inhalacji, zabiegów kriogenicznych, czy kąpieli borowinowych. Większa część ośrodków przyjazna jest osobom niepełnosprawnym.
Z wycieczek – można wybrać się, nawet piechotą, do latarni morskiej w okolicznym Niechorzu. wykonany z cegły budynek, stanowiący podstawę latarni, stoi na klifie. Wysoka na 36 m wieża z początku ma przekrój kwadratowy, później przekształca się w przekrój ośmiokątny. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania dla wczasowiczów, niestety, ze względu na swą popularność, w szczycie sezonu wakacyjnego trzeba chwilę zaczekać, aby wejść na taras widokowy, ale widok z niego wynagradza poniesiony wysiłek.
Piaszczysty brzeg to najistotniejszy powód przyjazdu do Pogorzelicy. Szeroka, piaszczysta plaża z skarpowym brzegiem. Żeby dojść na plażę trzeba przebyć klif, w sezonie wakacyjnym wyznaczane jest tutaj strzeżone kąpielisko długie na ok 100 metrów.
Niewątpliwą atrakcją, przede wszystkim dla dzieci, jest przebiegająca w tej okolicy, czynna linia kolejki wąskotorowej z Gryfic do Niechorza. Latem kursuje dawny skład ciągnięty przez zabytkowy parowóz na trasie Pogorzelica – Trzęsacz. Na marginesie, warto zobaczyć atrakcyjne ruiny kościoła Trzęsacz. W 2012 r. kolejka przechodziła rewitalizację i z początkiem lata 2013 powita wczasowiczów jeszcze śliczniejsza.
Pogorzelica posiada bogatą oraz rozmaitą bazą noclegową. Oprócz wspomnianych poprzednio infrastrukturą kolonijną, oraz ośrodków SPA na noclegi w Pogorzelicy składają się również domki letniskowe, domy gościnne, kwatery prywatne i pokoje.

Na podstawie: http://www.pogorzelica.com.pl

Polecamy:

Domki nad morzem

domki nad morzem

Pobierowo noclegi

Pobierowo noclegi