Pobierowo noclegi, informacje, wczasy w Pobierowie. Zapraszamy do Pobierowa.

Grzybowo

Grzybowo

Grzybowo to nadmorska wieś położona wzdłuż szosy łączącej Mrzeżyno z Kołobrzegiem. Do Kołobrzegu – jego centrum – jest tylko 5 kilometrów. Grzybowo leży w bezpośrednim pobliżu Morza Bałtyckiego – nad Zat. Grzybowską, na obniżeniu zwanym depresją grzybowską.

Uformowały się tutaj rozległe torfowiska – jakie w przeszłości używane były jako źródło opału, a później jako rezerwuar substancji czynnych dla uzdrowiska Kołobrzeg.
Choć Grzybowo znajduje się nad otwartym morzem, to tworzy ono w tej okolicy wcięcie o długości około 7 kilometrów i szerokości do 800 metrów. Umiejscowienie to powoduje, że Bałtyk ma tu wyższą temperaturę niż na kąpieliskach w Kołobrzegu.
Na grzybowską plażę wiedzie pięć oznaczonych zejść, latem działają tutaj 4 strzeżone kąpieliska o długości 100 m każde. Plaże są dosyć szerokie (30-50 metrów), o szczególnie jasnym piasku – to zasługa cyrkonu i kryształów kwarcu obficie tutaj występujących. Podczas jesiennych a także wiosennych sztormów Bałtyk nanosi nowe, czyste powłoki piasku oraz przepłukuje ten, który poprzednio tam był. Dlatego też, grzybowskie plaże są tak czyste. Między Dźwirzynem i Grzybowem znajduje się kawałek plaży, który od 20-tu lat zajmują naturyści.
Windsurfing oraz kitesurfing to sporty ogromnie modne w ostatnim czasie, nic zatem dziwnego, że zastaniemy amatorów tych sportów też w Grzybowie. Jeśli ktoś dopiero chciałby spróbować swoich sił w tych dyscyplinach, powinien wybrać się do sąsiedniego Dźwirzyna (ok 5 kilometrów), do jednej ze szkółek, jakie uczą podstaw tych sportów na płytkim jez. Resko.
W Grzybowie odkryjemy także wiele lasów – nie jedynie sosnowych, rosną tutaj dęby, brzozy, jarzęby, a poszycie porastają: pnącze wiciokrzew pomorski, paprocie (rzadki długosz królewski) bądź kruszczyk rdzawoczerwony.
Grzybowo to także odpowiednie miejsce na wycieczki rowerowe jak i piesze – pieszo można iść np plażą do Kołobrzegu – a w tym miejscu oczekuje na nas dużo nadmorskich atrakcji charakterystycznych dla kurortów. W Kołobrzegu znajdziemy również dużo muzeów, zabytków, a także kin czy teatrów.
W Grzybowie funkcjonuje przeróżna baza zarówno gastronomiczna jak i noclegowa. Różnorodną ofertę przedstawiającą noclegi w Grzybowie znajdziesz tu: www.grzybowo.info.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy:

Domki nad morzem

domki nad morzem

Pobierowo noclegi

Pobierowo noclegi