Pobierowo noclegi, informacje, wczasy w Pobierowie. Zapraszamy do Pobierowa.

Kołczewo

Kołczewo golf

Kołczewo, zlokalizowane na wyspie Wolin, w pobliżu jezior i lasów, to kolejne miejsce na naszym wybrzeżu doskonałe dla ludzi pragnących odpocząć od hałasu dużych miast.
W pobliżu leży wiele jezior, a tuż na południu wsi jest spore jezioro o tej samej nazwie co wioska – Kołczewo.

Z kolei około 2,5 km na północny – wschód leży duże jez. Koprowo. Tuż przy jeziorze Kołczewo latem działa stanica wodna, gdzie można wynająć rower wodny, łódkę lub kajak oraz korzystać z czynnego odpoczynku nad wodą.
Co prawda, Kołczewo jest lekko oddalone od Bałtyku (dwa, trzy kilometry), można jakkolwiek podjechać do Wisełki czy Międzywodzia i stamtąd wybrać się już piechotą na plażę. Można też wyruszyć na piaszczysty brzeg dróżką pośród lasów pieszo bądź rowerem wprost z Kołczewa. Okoliczne plaże są niezbyt szerokie, za to piaszczyste, z charakterem odludnej, dzikiej plaży.
W Kołczewie odnajdziemy także na przykład zabytkowy, pochodzący z XIX wieku kościół, a także zabytkowy, także dziewiętnastowieczny dworek, kiedyś szkoła. Obok dworku rosną 2 ogromne jesiony Przemko i Miłko – pomniki przyrody.
Miejscowość docenią również zapaleńcy golfa. To w tym miejscu zlokalizowany jest Klub Golfowy Amber Baltic – kompleks o 27 dołkach. Można w tym miejscu na urlopie pograć sobie w golfa, bądź zacząć przygodę z tym sportem – korzystając z nauki z osobistym trenerem.
Baza noclegowa to nade wszystko gospodarstwa agroturystyczne oraz domy oferujące kwatery i pokoje w Kołczewie, ale są tutaj także apartamenty dla wymagających urlopowiczów. W sąsiedztwie okolicznych lasów odnajdziemy także campingi i pola namiotowe.Więc, poszukując odpoczynku od codziennego gwaru miasta, decydując się na noclegi nad morzem warto rozważyć pobyt w Kołczewie.

Polecamy:

Domki nad morzem

domki nad morzem

Pobierowo noclegi

Pobierowo noclegi