Pobierowo noclegi, informacje, wczasy w Pobierowie. Zapraszamy do Pobierowa.

Mrzeżyno

Mrzeżyno

Mrzeżyno już od wieków średnich tworzyło port morski – handlowy i rybacki – dla sąsiedniego Trzebiatowa. Prawdopodobnie w tej okolicy znajdowała się średniowieczna latarnia morska Regoujście.

Miejscowy port rozwijał się tak dynamicznie, iż kołobrzescy mieszczanie, bojąc się jego konkurencji w połowie XV stulecia zatopili u wejścia do portu statki z kamieniami, by go zagrodzić. Jednakże mieszkańcy Trzebiatowa zdecydowali się odzyskać dostęp do morza i już rok po tym wydarzeniu przekopali nowe, krótsze połączenie Regi z morzem. Jednocześnie utworzono nowy port oraz wioskę – dzisiejsze Mrzeżyno.
Do dzisiaj z portu korzystają tutejsi rybacy. Niestety wejście do portu posiada nieprawidłowy układ falochronów co powoduje tworzenie się w nim mielizn. Do portu mogą wchodzić tylko łodzie o zanurzeniu do dwóch metrów. Funkcjonuje tutaj również przystań jachtowa, która może ulokować aż 40 jachtów. Z portu można również wypłynąć w rejs wycieczkowy po Bałtyku.
Mrzeżyno dość wcześnie zaczęło działalność letniskową. Najwcześniejszy Dom Zdrojowy rozpoczął działanie na początku XIX stulecia, a w 1840 roku Mrzeżyno było już znanym nadbałtyckim kąpieliskiem. Dodatkowo w 1912 r. doprowadzono kolej wąskotorową z Trzebiatowa – co również przyczyniło się do zwiększenia ruchu turystycznego. Po dzień dzisiejszy wiele letników wybierając noclegi nad morzem decyduje się na Mrzeżyno.
Piaszczysta plaża w Mrzeżynie podzielona jest rzeką na kąpielisko wschodnie i zachodnie. Na kąpielisko wschodnie wiedzie pięć wejść – w tym aż dwa przystosowane dla niepełnosprawnych – z kolei na zachodnią plażę można dojść przy zachodnim falochronie. Władze miejscowości rewelacyjnie dbają o higienę plaż w następstwie czego kąpielisko po wielokroć nobilitowane było certyfikatem Błękitna Flaga.
Mrzeżyno jawi się jako miejsce wakacyjnego odpoczynku skierowane głównie dla rodzin z dziećmi. Okoliczne lasy pobudzają do spacerów, jazdy na rowerze. Na rzece Rega można pływać kajakiem. Latem funkcjonuje w tym miejscu wesołe miasteczko – ulubiona atrakcja dzieci. Działa tu dużo lokali gastronomicznych, zaś na bazę turystyczną składają się przede wszystkim ośrodki wczasowe, pensjonaty, domy wczasowe oferujące kwatery i pokoje w Mrzeżynie. Znajdziemy tu także wiele kempingów oraz pól namiotowych.

Polecamy:

Domki nad morzem

domki nad morzem

Pobierowo noclegi

Pobierowo noclegi