Pobierowo noclegi, informacje, wczasy w Pobierowie. Zapraszamy do Pobierowa.

Wrzosowo

Wrzosowo

Na wschodnich krańcach Zatoki Wrzosowskiej leży niewielka wieś – Wrzosowo. Nad zatoką tą leży, poza Wrzosowem, również leżący nad Morzem Bałtyckim Dziwnów i Dziwnówek.

Wrzosowo to sielska, spokojna wieś, w niedużej odległości od Bałtyku – odległość ta wynosi 2-4 km. Niemniej jednak za sprawą szosy nr 107 i przebiegającej przez wioskę ścieżki dla rowerów bez trudu dotrzemy na piaszczysty brzeg w sąsiednim Dziwnówku. Do tego, wzdłuż ścieżki rowerowej postawiono ławki, więc wczasowicze, którzy podróżują nad morze trasą rowerem bądź pieszo zdołają na nich odpocząć.
Wrzosowo to również miejsce, gdzie odpoczniemy w siodle. Okoliczne gospodarstwa agroturystyczne proponują naukę hippiki. Zaawansowani jeźdźcy mogą wybrać się na wycieczkę po sąsiedztwie czy uczestniczyć w jednym z rajdów na przykład nad Zatookę Wrzosowską. Tym, którzy nie całkiem dobrze czują się w siodle gospodarstwa oferują przejażdżki bryczką.Amatorów historii uraduje zabytkowy dworek z XIX w. z dworskim parkiem, w wiosce jest także zabytkowa chałupa z poł. XIX w.
Kolejna wartość Wrzosowa to otoczenie Zatoki Wrzosowskiej – można tu uprawiać sporty wodne – w Dziwnówku działają przykładowo szkoły modnego w ostatnim czasie windsurfingu – czy wędkować.
Rozważając noclegi nad morzem warto wybrać Wrzosowo. Działa tu dużo domów wczasowych, agroturystyk proponujących kwatery oraz pokoje, a cena powinna być niższa aniżeli w sąsiednim Dziwnówku.

Polecamy:

Domki nad morzem

domki nad morzem

Pobierowo noclegi

Pobierowo noclegi